Wygraj staż w Parlamencie Europejskim w biurze Europoseł Anny Zalewskiej!

Wygraj staż w Parlamencie Europejskim w biurze Europoseł Anny Zalewskiej!

Europoseł Anna Zalewska zaprasza młodzież z Dolnego Śląska i Opolszczyzny do udziału w Konkursie „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”!

Konkurs jest wyjątkową okazją na zdobycie doświadczenia zawodowego w instytucjach Unii Europejskiej oraz zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Jeśli jesteś młodą osobą, otwartą na nowe wyzwania i zdobywanie kolejnych umiejętności, to staż w Parlamencie Europejskim jest idealnym miejscem dla Ciebie! Weź udział już dziś! Czas do końca listopada!

Dlaczego warto ubiegać się o staż?

Staż wzbogaci Twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Pozwoli Ci także lepiej zrozumieć metody pracy posłów do Parlamentu Europejskiego.

Stażyści muszą spełniać następujące warunki:

a) muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju przystępującego/kandydującego do UE. Posłowie mogą jednak oferować staże obywatelom państw trzecich, pod warunkiem że dopilnują, by stażysta wypełnił obowiązek wizowy przed wjazdem na terytorium kraju, w którym ma odbywać staż. Wiza musi zachowywać ważność przez cały okres trwania stażu i musi umożliwiać stażyście swobodne przemieszczanie się w państwie, w którym odbywa staż, a także w Belgii i we Francji;

b) muszą mieć ukończony 18. rok życia w dniu rozpoczęcia stażu w przypadku staży na podstawie umowy z Parlamentem Europejskim.

c) muszą posiadać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej;

d) w czasie trwania stażu nie mogą być stroną umowy o pracę lub innego umownego stosunku pracy. Staże mogą być podjęte w czasie trwania umowy o pracę jedynie w przypadku, gdy stanowią część kursu szkolenia zawodowego lub działalności naukowej;

e) nie odbyli wcześniej stażu u posła, z wyjątkiem wizyt naukowych;

f) nie pracowali wcześniej jako krajowy ani akredytowany asystent posła.

Nie zwlekaj! Aplikuj już dziś! Przygoda w Brukseli czeka na Ciebie!

Regulamin konkursu –  STAŻ ANNA ZALEWSKA PE

Formularz aplikacyjny – Formularz-aplikacyjny



Relacja ze Stażu Katarzyny Płomińskiej – odbywającej staż w moim biurze od stycznia 2022 do końca maja 2022:

Rok 2022 rozpoczął się dla mnie ogromną szansą, jak i wyzwaniem. Na początku stycznia dołączyłam do biura Pani Europoseł Anny Zalewskiej jako nowa stażystka.

Staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli był dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem, pozwolił mi na samorozwój, poznanie jak funkcjonuje Parlament Europejski, a także codzienne obserwacje nad iloma projektami trwają wciąż prace.

Udział w debatach, posiedzeniach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz komisjach ENVI czy Employment, w których Pani Minister Anna Zalewska jest czynną członkinią dał mi możliwość ciągłej edukacji oraz poszerzania świadomości politycznej.

Praca dla najaktywniejszej Europosłanki może wydawać się nieosiągalna lub przytłaczająca, jednak współpraca z Panią Europoseł Anną Zalewską, jak i całą „załogą” była czystą przyjemnością, od pierwszego dnia wiedziałam, że to właściwe miejsce dla mnie, a spędzony czas na stażu jedynie zaprocentuje i da mi wiele perspektyw.

Dzięki uprzejmości i zaufaniu Pani Europoseł miałam okazję odwiedzić drugą siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu. Okres każdej sesji plenarnej był niesamowitym doświadczenie, oczywiście wiązało się to z większym nakładem pracy, jednak towarzyszące emocje i możliwość przyglądania się podejmowanym decyzją był ogromnym wyróżnieniem.

Staż w Parlamencie Europejskim to nie tylko praca, pobyt w Brukseli dał mi możliwość podróży, samodyscypliny, żywy kontakt z językiem obcym, a także nawiązania wielu znajomości z ludźmi z różnych zakątków świata.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Sześciomiesięczny staż w biurze Pani Europoseł Anny Zalewskiej był wspaniałą przygodą, którą będę pamiętać do końca życia. Dziękuję za wyróżnienie i zaufanie.

Katarzyna Płomińska


Relacja ze Stażu Karoliny Dudzik – odbywającej staż w moim biurze od stycznia 2022 do końca maja 2022:

Mój staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli trwał 7 miesięcy. W tym czasie miałam okazję rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć wiele nowych. Poznałam mnóstwo inspirujących osób, nauczyłam się obsługi nowych platform, a także szlifowałam znajomość języka angielskiego w praktyce. Miałam możliwość pracy w zgranym i wspierającym się zespole bardzo młodych osób. Każdego dnia intensywnie pracowaliśmy, a podczas przerw, w przyjacielskiej i radosnej atmosferze rozmawialiśmy i spędzaliśmy wspólnie czas.

Codziennie chodząc przez korytarze Parlamentu Europejskiego czułam w jak ważnym i znaczącym dla Europejczyków miejscu pracuję. Miałam możliwość zobaczyć jak Unia Europejska działa od środka, rozpoczynając od prac w komisjach, a kończąc na głosowaniach podczas posiedzeń plenarnych. Dwa razy uczestniczyłam w delegacji na posiedzenia plenarne w Strasbourgu, gdzie na jeszcze większą skalę mogłam zobaczyć prace Parlamentu.

W ciągu 7 miesięcy mieszkania w stolicy Belgii, poznałam nowe kultury, tradycje i zwyczaje. Bruksela to bardzo międzynarodowe miasto, w którym poznałam nowych znajomych z wielu krajów na całym świecie. Wraz z nimi podróżowałam po Belgii, a także po sąsiadujących państwach.

Staż w Parlamencie Europejskim dał mi dużą satysfakcję ze swojej pracy, a także jeszcze większą wiarę w siebie. Pobyt na stażu w biurze parlamentarnym zapamiętam na całe życie. Był to niezwykły czas nowych możliwości, za który jestem bardzo wdzięczna🙂.


Karolina Dudzik

Anna Zalewska in the EP in Brussels



Relacja ze Stażu Sebastaiana Warowego – odbywającej staż w moim biurze od sierpnia 2022 do października 2022

Ostatnie 6 tygodni miałem okazję spędzić w Brukseli, gdzie odbywałem staż w Parlamencie Europejskim. To była dla mnie świetna lekcja tego, jak działa jedna z instytucji Unii Europejskiej. Mogłem poznać kuluary działania parlamentu i zaplecza, które wspiera jego pracę. Na własnej skórze doświadczyłem zawiłości tutejszych korytarzy i procedur. Poznałem wiele ciekawych osób oraz rozwinąłem się w obszarach, w których zazwyczaj nie mam przyjemności pracować.

Mój staż nie był długi, bo ze względu na konieczność powrotu na studia trwał 6 tygodni, które jednak były bardzo intensywne i obfite w pracę w zespole Pani Europoseł. Aktywność naszej szefowej, która powiedzieć jest nadprzeciętna to nie powiedzieć nic, bo ta aktywność jest po prostu bardzo duża i wymagająca i skutkowała dużą ilością pracy jej zespołu, jednak doświadczenie pracy pod presją czasu oraz odpowiedzialności, którą za sobą niesie, pozwalała się na to uodpornić i lepiej wykorzystywać każdą minutę, którą miałem do dyspozycji. Sam czuję po sobie, że lepiej radzę sobie ze stresem i lepiej zarządzam czasem, co będę mógł sprawnie wykorzystywać w swoim życiu zawodowym i moich aktywnościach społecznych po powrocie do Polski.

Możliwości rozmowy z osobami, które pracują w Parlamencie Europejskim oraz w sferach doradczych, około parlamentarnych pozwoliła mi na poszerzenie swojej siatki kontaktów i zainteresowań o nowe obszary z klimatem i energetyką na czele. Ilość informacji i wiedzy, które przyswoiłem w tych obszarach, pozwala mi patrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy, a uzbrojony w tę wiedzę i informacje mogę stwarzać swoje własne poglądy na sprawy z tych zakresów.

Praca w Parlamencie Europejskim to niezwykłe doświadczenie i możliwość wypróbowania samego siebie w nowych wyzwaniach. Wymaga poza podstawową wiedzą samoorganizacji, szybkiego przyswajania i przetwarzania informacji, szybkiego reagowania i podejmowania działań oraz przede wszystkim komunikatywności i odporności na stres. To wszystko w krótkim czasie potrafi dodać dużej pewności siebie oraz nauczyć wielu umiejętności, których ciężko się nauczyć w codziennym życiu. Swój wewnętrzny samorozwój zauważałem z tygodnia na tydzień.

Takie wykorzystanie czasu między semestrami na studiach, jakim było odbycie stażu w Parlamencie Europejskim i uczestnictwo, jako wsparcie europosła podczas sesji plenarnej w Strasburgu, uważam za świetną decyzję, bo poza samorozwojem i poznawaniem innych osób mogłem poznać życie i obyczaje w Belgii i Francji, co dla osoby szczególnie lubiącej podróże jest świetnym dodatkiem do stażowego wyzwania pracy w Parlamencie Europejskim.

Dziś śmiało mogę stwierdzić, że czasu przez wakacje nie zmarnowałem, bo wykorzystałem go bardzo produktywnie. Pozytywnie naładowany i uzbrojony w nową wiedzę oraz umiejętności wracam dalej się kształcić i działać w normalnym trybie w sferze społecznej w kraju.

Sebastian Warowy



Relacja ze Stażu Antoniego Badory – odbywającej staż w moim biurze od sierpnia 2022 do października 2022

Miałem przyjemność spędzić ostatnie 6 tygodni odbywając staż w Parlamencie Europejskim. Był to czas wyjątkowy z perspektywy ilości nowych doświadczeń, poznanych ludzi i nabytych umiejętności, do których w większości zwyczajnie nie miałbym dostępu bez zapoznania się z Parlamentem od środka. Pracy nie brakowało, lecz niewątpliwie była to praca satysfakcjonująca, dokonana w przyjaznym, zgranym i zaskakująco młodym środowisku. Sprawiało to, że do każdego zadania podchodziliśmy zmotywowani, jednocześnie wykorzystując przerwy na rozmowy w luźnej atmosferze.

Ważnym elementem pracy w biurze europoseł Anny Zalewskiej było poważne traktowanie nas, stażystów, w życiu biurowym. Byliśmy zaangażowani w mniej i bardziej poważne zadania, które niejednokrotnie wymagały od nas poszerzenia wiedzy na temat kwestii, o których czasem nie mieliśmy wcześniej pojęcia. W pracy tej efektywnie wykorzystywane były nasze osobiste zdolności i talenty, dzięki czemu każdy z nas dostawał zadania, które indywidualnie do nas pasowały. Ponadto mogliśmy z bliska przyjrzeć się obradom posiedzeń komisji parlamentarnych, takich jak komisja ENVI, a szczególnym doświadczeniem było wzięcie udział w delegacji na posiedzenie plenarne w Strasburgu, gdzie na własne oczy zobaczyliśmy wysiłek i emocje towarzyszące najważniejszym politycznym wydarzeniom w Unii. 

Zdecydowanym plusem stażu w tak kluczowej z perspektywy Unii Europejskiej instytucji jest unikalna możliwość jej zrozumienia. Prawdziwe poznanie Parlamentu wymaga nie tylko obserwacji działań różnych komisji czy głosowań na posiedzeniu plenarnym, ale także zagłębienia się (a czasem i zgubienia się) w sieci konfundujących korytarzy łączących sale i biura, czy też kontaktu z osobami czyniącymi jego funkcjonowanie możliwym, np. informatykami. Nagłówki prasowe nie są w stanie zobrazować „duszy” tego organu, gdzie ludzie ze wszystkich krajów Unii pracują na rzecz Europy. Pewne rzeczy trzeba po prostu przeżyć. 

Niemniej wartościowym było także poznanie Brukseli i kultury belgijskiej. Pobyt w stolicy Belgii dał mi wgląd w to, co poza frytkami i czekoladą ma do zaoferowania ten wielojęzyczny i wielokulturowy kraj. Po pracy łatwo było znaleźć czas na zwiedzanie, a okolice Parlamentu znam obecnie jak własną kieszeń. Ja osobiście wyjątkowo dobrze wspominam wizytę w Królewskich Muzeach Sztuk Pięknych, ale myślę, że właściwie każdy znajdzie w Brukseli coś dla siebie. Przy okazji pobytu odwiedziłem także Brugię, miasto piękne i zdecydowanie warte każdej chwili w nim spędzonej, a sesja plenarna w Strasburgu umożliwiła mi też interakcję z francuską gościnnością, przez co ten sześciotygodniowy wyjazd mogę uznać za pełen nowych doświadczeń kulturowych.

Jestem bardzo wdzięczny za możliwość odbycia stażu w Parlamencie Europejskim. Dowiedziałem się tutaj wiele o Unii i życiu parlamentarnym, ale na swój sposób też wiele o sobie. Jestem przekonany, że doświadczenia wyniesione z pracy w biurze europoseł Anny Zalewskiej będą dla mnie wsparciem w przyszłych wyzwaniach. Liczę także na to, że w analogiczny sposób nawiązane tam przeze mnie relacje przeżyją mój powrót z politycznego centrum Unii Europejskiej do codzienności. 

Europoseł Anna Zalewska zaprasza młodzież z Dolnego Śląska i Opolszczyzny do udziału w Konkursie „Wygraj staż w Parlamencie Europejskim”!

Konkurs jest wyjątkową okazją na zdobycie doświadczenia zawodowego w instytucjach Unii Europejskiej oraz zwiększenia swoich szans na rynku pracy. Jeśli jesteś młodą osobą, otwartą na nowe wyzwania i zdobywanie kolejnych umiejętności, to staż w Parlamencie Europejskim jest idealnym miejscem dla Ciebie! Weź udział już dziś!

Dlaczego warto ubiegać się o staż?

 

Staż wzbogaci Twoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Pozwoli Ci także lepiej zrozumieć metody pracy posłów do Parlamentu Europejskiego.

Stażyści muszą spełniać następujące warunki:

 

a) muszą posiadać obywatelstwo jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub kraju przystępującego/kandydującego do UE. Posłowie mogą jednak oferować staże obywatelom państw trzecich, pod warunkiem że dopilnują, by stażysta wypełnił obowiązek wizowy przed wjazdem na terytorium kraju, w którym ma odbywać staż. Wiza musi zachowywać ważność przez cały okres trwania stażu i musi umożliwiać stażyście swobodne przemieszczanie się w państwie, w którym odbywa staż, a także w Belgii i we Francji;

b) muszą mieć ukończony 18. rok życia w dniu rozpoczęcia stażu w przypadku staży na podstawie umowy z Parlamentem Europejskim.

c) muszą posiadać biegłą znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej;

d) w czasie trwania stażu nie mogą być stroną umowy o pracę lub innego umownego stosunku pracy. Staże mogą być podjęte w czasie trwania umowy o pracę jedynie w przypadku, gdy stanowią część kursu szkolenia zawodowego lub działalności naukowej;

e) nie odbyli wcześniej stażu u posła, z wyjątkiem wizyt naukowych;

f) nie pracowali wcześniej jako krajowy ani akredytowany asystent posła.

Nie zwlekaj! Aplikuj już dziś! Przygoda w Brukseli czeka na Ciebie!

 

Regulamin konkursu –  STAŻ ANNA ZALEWSKA PE

Formularz aplikacyjny – Formularz-aplikacyjny